Alkoholis ir nėštumas. Ona Davidonienė ir Lina Ignatavičienė (sudarytojos).Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC), 2007 m.

 

Pokalbis apie alkoholį su būsimais tėvais - nėščiųjų priežiūros metodas. Kerstin Agnetum ir Hjördis Högberg (projekto vadovės).

 

Rūkymo įtaka mamos ir vaiko sveikatai. Aurelijus Veryga, Nida Žemaitienė, Jolanta Dičkutė, Mindaugas Dūdonis, Ernesta Grygalytė.  Leidinys skirtas nėščiosioms, moterims planuojančioms turėti vaikų ir jau auginančioms vaikus, supažindinti su rūkymo įtaka vaisiui ar kūdikiui ir pačios moters organizmui. Knygelė parengta Kauno medicinos universitete. Knygelės išleidimą finansavo europarlamentarėJolantaDičkutė.

 

Paskaita Alkoholio įtaka moters ir vaiko sveikatai. Aurelijus Veryga, Liubov Vaitoškienė, KMU Pro#laktinės medicinos katedra, 2VU Akušerijos ir ginekologijos klinika. Santrauka. Pastaraisiais metais Lietuvoje sparčiai didėjo alkoholio suvartojimas ir su tuo susijusių problemų skaičius. Tradiciškai alkoholio vartojimo problemos buvo dažnesnės vyrų populiacijoje, tačiau ši tendencija pradėjo kisti. Naujausi vaikų tyrimai parodė, kad 15 metų mergaičių, nurodžiusių, kad jos vartoja alkoholinius gėrimus, skaičius susilygino su skaičiumi berniukų, vartojančių alkoholį. Šioje literatūros apžvalgoje pateikiama informacija apie alkoholio vartojimo poveikį lytiniam brendimui, moters reprodukcinei sveikatai, nėštumo eigai ir vaisiaus augimui. Aptariama priklausomybės atsiradimo rizika.


Nėščiųjų ir naujagimių sveikata. Gydytoja akušerė-ginekologė Ingrida Pukėnienė, Pukėnienės ginekologijos ir šeimos gydytojo klinika, Fabijoniškių g. 94, Vilnius.